Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Baldersbuen 49, 2640 Hedehusene · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -22,9 % | -6,1 % | 0,6 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -23 % | -6,1 % | 0,6 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -33.376 kr. i 2021 til -6.652 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33 | -16 | -9 | -17 | -7 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -33.376 kr. i 2021 til -6.652 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33 | -16 | -9 | -17 | -7 | +62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -576.375 kr. i 2021 til 41.985 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -576 | -1.102 | -274 | -27 | 42 | +256 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -604.839 kr. i 2021 til 56.351 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -605 | -1.102 | -274 | 25 | 56 | +123 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 844 | 194 | 72 | 72 | 71 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 844 | 194 | 72 | 72 | 71 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.888.631 kr. i 2021 til 1.845.077 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.889 | 3.439 | 1.765 | 2.616 | 1.845 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.064 | 4.611 | 4.459 | 4.485 | 4.407 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 5.908 | 4.805 | 4.531 | 4.556 | 4.478 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.899.296 kr. i 2021 til 4.469.287 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.899 | 4.797 | 4.523 | 4.548 | 4.469 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.323 kr. i 2021 til 8.322 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | −0 % | |
| Passiver i alt | 5.908 | 4.805 | 4.531 | 4.556 | 4.478 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup