Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2022.
Åmarkvej 2, 2650 Hvidovre · Kombinerede serviceydelser
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2022.
Seneste regnskabsår 2022
| Nøgletal | 2021 | 2022 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | 12,4 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,3 % | 74,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,3 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -46,3 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | Ændring2021 → 2022 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | 954 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 30.971 kr. i 2021 til 368.798 kr. i 2022 (+1091 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 369 | +1091 % | |
| Personaleomkostninger | – | 250 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 521 kr. i 2021 til 118.421 kr. i 2022 (+22630 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 118 | +22630 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 521 kr. i 2021 til 118.421 kr. i 2022 (+22630 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 118 | +22630 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 521 kr. i 2021 til 118.421 kr. i 2022 (+22630 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 118 | +22630 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 29 | 0 | −100 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 29 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 7 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.317 kr. i 2021 til 158.421 kr. i 2022 (+4676 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 158 | +4676 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11 | 158 | +1375 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 158 | +296 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.000 kr. i 2021 til 158.421 kr. i 2022 (+296 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 158 | +296 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 0 | – | – | |
| Passiver i alt | 40 | 158 | +296 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre