Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Provstevej 2A, 2400 København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 36,4 % | 36,7 % | 31,6 % | 70,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,6 % | 98,7 % | 99,7 % | 97,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 36,5 % | 37,2 % | 31,7 % | 72,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,6 % | 98,7 % | 99,7 % | 97,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,4 % | 1,3 % | 0,3 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 942.614 kr. i 2022 til 7.975.037 kr. i 2026 (+746 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 943 | 607 | 822 | 1.094 | 7.975 | +629 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 913.460 kr. i 2022 til 9.254.126 kr. i 2026 (+913 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 913 | 627 | 975 | 1.134 | 9.254 | +716 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 913.460 kr. i 2022 til 8.979.632 kr. i 2026 (+883 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 913 | 627 | 949 | 1.129 | 8.980 | +695 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 962 | 635 | 969 | 1.241 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 962 | 635 | 969 | 1.241 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.348 kr. i 2022 til 1.869.920 kr. i 2026 (+138618 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 823 | 709 | 722 | 1.870 | +159 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.090 | 1.613 | 2.327 | 12.680 | +445 % | |
| Aktiver i alt | 1.212 | 1.725 | 2.583 | 3.568 | 12.680 | +255 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.205.785 kr. i 2022 til 12.401.502 kr. i 2026 (+929 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.206 | 1.719 | 2.550 | 3.557 | 12.402 | +249 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 26.334 kr. i 2024 til 272.494 kr. i 2026 (+935 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 26 | 5 | 272 | +5505 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.212 | 1.725 | 2.583 | 3.568 | 12.680 | +255 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København