Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Parcelvej 124A, 2830 Virum · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -7,8 % | -6 % | -24,4 % | -1,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 719 % | 385,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90 % | 89 % | 98,5 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -8,6 % | -6,7 % | -24,8 % | -1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90 % | 89 % | 98,5 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 10 % | 11 % | 1,5 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 718 % | 385,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -41.866 kr. i 2021 til -31.136 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | -26 | -31 | -28 | -31 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -67.866 kr. i 2021 til -26.226 kr. i 2022 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -68 | -26 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -397.303 kr. i 2021 til -42.740 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -397 | -298 | -210 | -595 | -43 | +93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -391.583 kr. i 2021 til -42.740 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -392 | -298 | -210 | -595 | -43 | +93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.409 | 2.465 | 2.063 | 2.173 | 2.114 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.409 | 2.465 | 2.063 | 2.173 | 2.114 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.123.323 kr. i 2021 til 147.930 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.123 | 1.016 | 1.091 | 265 | 148 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.834 | 1.366 | 1.442 | 265 | 148 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 4.243 | 3.831 | 3.504 | 2.438 | 2.262 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.858.852 kr. i 2021 til 2.223.357 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.859 | 3.447 | 3.118 | 2.401 | 2.223 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 350.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 350 | 350 | 350 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 34.597 kr. i 2021 til 38.330 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 35 | 36 | 37 | 38 | +4 % | |
| Passiver i alt | 4.243 | 3.831 | 3.504 | 2.438 | 2.262 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk