Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vedbæk Stationsvej 20A, 2950 Vedbæk · Sundhedspleje, hjemmesygepleje, jordemoderaktiviteter mv.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 11,7 | 1,2 | 0,9 | 1,2 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,7 % | 15 % | -15,1 % | 11,6 % | -2,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 158,4 % | 162 % | 148,7 % | 190,4 % | 142,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 46,5 % | 45,9 % | 37,5 % | 51,2 % | 33,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 23 % | 32,7 % | -40,3 % | 22,7 % | -8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 257.625 kr. | 342.161 kr. | -147.023 kr. | 162.194 kr. | 26.821 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,5 % | 37,7 % | 37,5 % | 51,2 % | 33,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,5 % | 54,1 % | 62,5 % | 48,8 % | 66,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 45 % | 20,3 % | 23,1 % | 22,2 % | 67,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.078.408 kr. i 2021 til 750.621 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.078 | 2.129 | 1.279 | 987 | 751 | −24 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.786.754 kr. i 2022 til 723.800 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.787 | 1.426 | 825 | 724 | −12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 165.258 kr. i 2021 til 5.908 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 287 | -164 | 146 | 6 | −96 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 159.707 kr. i 2021 til -2.312 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 160 | 271 | -173 | 124 | -2 | −102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 122.337 kr. i 2021 til -13.270 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 200 | -143 | 68 | -13 | −120 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 55 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 110 | 0 | 37 | 21 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 118 | 109 | 29 | 29 | 29 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 228 | 164 | 66 | 50 | 29 | −42 % | |
| Varebeholdninger | 560 | 830 | 540 | 440 | 209 | −53 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 260.941 kr. i 2021 til 201.273 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 261 | 146 | 136 | 63 | 201 | +222 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 918 | 1.167 | 877 | 536 | 425 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 1.147 | 1.330 | 943 | 586 | 454 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 532.651 kr. i 2021 til 151.290 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 533 | 610 | 354 | 300 | 151 | −49 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 34.083 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 579.872 kr. i 2021 til 298.366 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 580 | 720 | 589 | 281 | 298 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.147 | 1.330 | 943 | 586 | 454 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal