Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agergårdshaven 91, 2690 Karlslunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -1,1 | -1,3 | -0,7 | -0,9 | -1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7 % | -13,3 % | 2,2 % | 3,7 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,1 % | -13,3 % | 2,2 % | 3,7 % | -1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -93.984 kr. | -50.326 kr. | -65.996 kr. | -61.752 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 155,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -77.132 kr. i 2021 til -61.752 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -77 | -94 | -50 | -66 | -62 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -165.984 kr. i 2022 til -98.658 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -166 | -122 | -138 | -99 | +29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 872.986 kr. i 2021 til -94.498 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 873 | -1.299 | 209 | 304 | -94 | −131 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 680.940 kr. i 2021 til -74.056 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 681 | -1.014 | 164 | 239 | -74 | −131 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 253 | 181 | 109 | 37 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 253 | 181 | 109 | 37 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 142.054 kr. i 2021 til 1.616.652 kr. i 2025 (+1038 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 3.390 | 2.933 | 2.643 | 1.617 | −39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.483 | 7.450 | 7.185 | 6.496 | 5.459 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 9.736 | 7.631 | 7.294 | 6.533 | 5.459 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.622.750 kr. i 2021 til 5.436.628 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.623 | 7.609 | 7.272 | 6.511 | 5.437 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 91.596 kr. i 2021 til 22.125 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 22 | 22 | 22 | 22 | 0 % | |
| Passiver i alt | 9.736 | 7.631 | 7.294 | 6.533 | 5.459 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.