Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Færgevejen 4, 3390 Hundested · Planlægning og design af reklamekampagner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1 | 1,7 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,5 % | -4,6 % | 33,1 % | 42,4 % | 34,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 132,8 % | 140,3 % | 176,7 % | 235,9 % | 227,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 25,9 % | 15,9 % | 43,4 % | 57,6 % | 61,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 129 % | -28,6 % | 76,3 % | 73,7 % | 55,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 128.595 kr. | -11.994 kr. | 287.040 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 25,9 % | 15,9 % | 43,4 % | 57,6 % | 61,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 74,1 % | 84,1 % | 56,6 % | 42,4 % | 38,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 91,3 % | 99,8 % | 126,8 % | 182,1 % | 170,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 542.424 kr. i 2022 til 1.414.274 kr. i 2026 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 542 | 446 | 814 | 1.077 | 1.414 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 413.829 kr. i 2022 til 614.433 kr. i 2026 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 414 | 458 | 481 | 441 | 614 | +39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 121.095 kr. i 2022 til 799.841 kr. i 2026 (+561 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | -18 | 287 | 636 | 800 | +26 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 115.873 kr. i 2022 til 836.610 kr. i 2026 (+622 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | -20 | 284 | 628 | 837 | +33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 115.873 kr. i 2022 til 650.957 kr. i 2026 (+462 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | -20 | 224 | 481 | 651 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 238 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6 | 0 | – | – | 238 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 233.998 kr. i 2022 til 1.242.197 kr. i 2026 (+431 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 312 | 486 | 876 | 1.242 | +42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 341 | 439 | 678 | 1.134 | 1.661 | +46 % | |
| Aktiver i alt | 346 | 439 | 678 | 1.134 | 1.900 | +67 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 89.809 kr. i 2022 til 1.169.469 kr. i 2026 (+1202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 70 | 294 | 654 | 1.169 | +79 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 56.103 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 56 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 256.352 kr. i 2022 til 730.411 kr. i 2026 (+185 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 313 | 384 | 481 | 730 | +52 % | |
| Passiver i alt | 346 | 439 | 678 | 1.134 | 1.900 | +67 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs