Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolegade 5B, 8300 Odder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 21,9 % | 18,4 % | 5,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,6 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,9 % | 18,5 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,6 % | 84,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 138,5 % | 99 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.262 kr. i 2021 til -13.746 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -12 | -11 | -13 | -14 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.728.180 kr. i 2021 til 708.888 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.728 | -289 | 2.932 | 3.045 | 709 | −77 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.728.180 kr. i 2021 til 877.334 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.728 | -309 | 2.901 | 2.970 | 877 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 2.653 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.709 | 4.380 | 4.129 | 4.480 | 5.641 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.709 | 4.380 | 4.129 | 4.480 | 8.294 | +85 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.239 kr. i 2021 til 1.104.295 kr. i 2025 (+11853 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 15 | 11 | 63 | 1.104 | +1662 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.203 | 6.109 | 9.127 | 11.680 | 8.564 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 10.913 | 10.490 | 13.257 | 16.160 | 16.858 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.889.192 kr. i 2021 til 16.839.450 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.889 | 10.466 | 13.249 | 16.097 | 16.839 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2021 til 18.787 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 7 | 8 | 63 | 19 | −70 % | |
| Passiver i alt | 10.913 | 10.490 | 13.257 | 16.160 | 16.858 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.