Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Himmelev Sognevej 95A, 4000 Roskilde · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 47,4 % | 62,2 % | -1,4 % | 1,5 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 296,3 % | 358,6 % | 316,1 % | 884,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,2 % | 72,1 % | 68,4 % | 88,7 % | 92,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,5 % | 86,3 % | -2,1 % | 1,7 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,2 % | 72,1 % | 68,4 % | 88,7 % | 92,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,8 % | 27,9 % | 31,6 % | 11,3 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 134 % | 162,7 % | 119,8 % | 183,7 % | 279,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 10.563.549 kr. i 2021 til 138.090 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.564 | 9.847 | -116 | 149 | 138 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -116.133 kr. i 2023 til 138.090 kr. i 2025 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -116 | 149 | 138 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 10.348.090 kr. i 2021 til 134.687 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.348 | 9.724 | -174 | 146 | 135 | −7 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.005.455 kr. i 2021 til 104.949 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.005 | 7.491 | -136 | 114 | 105 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 7.591 | 6.555 | 5.816 | 5.928 | 5.747 | −3 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.642.175 kr. i 2021 til 1.580.281 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.642 | 5.461 | 3.630 | 1.560 | 1.580 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.890 | 12.036 | 9.572 | 7.506 | 7.327 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 16.890 | 12.036 | 9.572 | 7.506 | 7.327 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 11.188.655 kr. i 2021 til 6.762.177 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.189 | 8.679 | 6.544 | 6.657 | 6.762 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.701.079 kr. i 2021 til 564.706 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.701 | 3.357 | 3.028 | 849 | 565 | −33 % | |
| Passiver i alt | 16.890 | 12.036 | 9.572 | 7.506 | 7.327 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde