Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Havnegade 1A, 3770 Allinge · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,8 | 5,8 | 6,8 | 6,6 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 21 % | 13,8 % | 10,8 % | 8,1 % | 8,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 67,9 % | 90 % | 125,2 % | 162,5 % | 263 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,1 % | 70,1 % | 79,8 % | 78,7 % | 63,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,3 % | 19,7 % | 13,5 % | 10,3 % | 13,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 734.148 kr. | 465.478 kr. | 341.646 kr. | 332.411 kr. | 27.401 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,1 % | 70,1 % | 79,8 % | 78,7 % | 63,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,9 % | 29,9 % | 20,2 % | 21,3 % | 36,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11 % | 7,5 % | 47,5 % | 13,5 % | 23,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 734.148 kr. i 2021 til 27.401 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 734 | 465 | 342 | 332 | 27 | −92 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 651.147 kr. i 2021 til -24.061 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 651 | 385 | 292 | 282 | -24 | −109 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 624.944 kr. i 2021 til 308.514 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 625 | 415 | 295 | 282 | 309 | +9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 491.831 kr. i 2021 til 312.278 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 492 | 324 | 256 | 219 | 312 | +43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.964 | 1.919 | 1.869 | 1.819 | 1.918 | +5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | 426 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.964 | 1.919 | 1.869 | 1.819 | 2.343 | +29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.288 kr. i 2021 til 114.221 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 35 | 193 | 72 | 114 | +58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 383 | 422 | 508 | 870 | 1.302 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 2.348 | 2.341 | 2.377 | 2.689 | 3.645 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.317.060 kr. i 2021 til 2.328.145 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.317 | 1.641 | 1.897 | 2.116 | 2.328 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 430.936 kr. i 2021 til 784.605 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 431 | 195 | 38 | 0 | 785 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 564.748 kr. i 2021 til 494.932 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 565 | 469 | 406 | 535 | 495 | −8 % | |
| Passiver i alt | 2.348 | 2.341 | 2.377 | 2.689 | 3.645 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune