Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pilevej 4, 5800 Nyborg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 1,6 | 1,1 | 1 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,3 % | 8,7 % | 0,1 % | -0,7 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 118,4 % | 154,8 % | 207,2 % | 186,9 % | 179,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 48,7 % | 50,7 % | 54,3 % | 52,4 % | 52,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,1 % | 17,1 % | 0,2 % | -1,3 % | -2,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.499.598 kr. | 1.935.634 kr. | 683.415 kr. | 542.856 kr. | 421.750 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,7 % | 50,7 % | 54,3 % | 52,4 % | 52,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,3 % | 49,3 % | 45,7 % | 47,6 % | 47,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 40,5 % | 104,1 % | 61,4 % | 47,1 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.185.837 kr. i 2021 til 1.236.480 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.186 | 3.902 | 1.960 | 1.711 | 1.236 | −28 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 686.239 kr. i 2021 til 814.730 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 686 | 1.967 | 1.276 | 1.168 | 815 | −30 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.111.391 kr. i 2021 til -100.288 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.111 | 1.500 | 221 | 68 | -100 | −248 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.122.459 kr. i 2021 til -225.626 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.122 | 1.492 | 16 | -120 | -226 | −88 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 875.600 kr. i 2021 til -166.306 kr. i 2025 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 876 | 1.172 | 13 | -86 | -166 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10.634 | 10.707 | 10.597 | 11.306 | 10.903 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 36 | 36 | 36 | 36 | 36 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.670 | 10.743 | 10.633 | 11.342 | 10.939 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 429.075 kr. i 2021 til 3.567 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 429 | 1.888 | 538 | 293 | 4 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.256 | 2.809 | 1.813 | 1.163 | 1.011 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 11.926 | 13.552 | 12.446 | 12.505 | 11.949 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.811.085 kr. i 2021 til 6.255.312 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.811 | 6.869 | 6.764 | 6.557 | 6.255 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.054.603 kr. i 2021 til 5.130.392 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.055 | 4.869 | 4.807 | 5.326 | 5.130 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.060.385 kr. i 2021 til 563.546 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.060 | 1.814 | 875 | 622 | 564 | −9 % | |
| Passiver i alt | 11.926 | 13.552 | 12.446 | 12.505 | 11.949 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nyborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg