Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordrevej 6, 8700 Horsens · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -6,7 | 1,3 | -0,5 | -0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -10,5 % | -9,3 % | -50,4 % | -92,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 108,7 % | 104,6 % | 75,3 % | 24,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 9,1 % | 9,7 % | 4 % | -83,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -115,2 % | -96 % | <999 % | 110,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.019.260 kr. | 260.814 kr. | -575.464 kr. | -461.928 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 9,1 % | 9,7 % | 4 % | -83,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 90,9 % | 90,3 % | 96 % | 183,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 41,3 % | 45,9 % | 8,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -527.867 kr. i 2021 til -92.060 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -528 | -968 | 1.031 | -205 | -92 | +55 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 82.866 kr. i 2021 til 369.868 kr. i 2025 (+346 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 52 | 770 | 370 | 370 | −0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -715.047 kr. i 2021 til -501.928 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -715 | -1.113 | 257 | -615 | -502 | +18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -454.582 kr. i 2021 til -501.766 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -455 | -1.488 | -327 | -611 | -502 | +18 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -391.394 kr. i 2021 til -501.766 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -391 | -1.490 | -633 | -611 | -502 | +18 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 273 | 179 | 376 | 336 | 296 | −12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 273 | 179 | 376 | 336 | 296 | −12 % | |
| Varebeholdninger | 6.581 | 13.389 | 3.877 | 124 | 131 | +5 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 698 kr. i 2021 til 84.527 kr. i 2025 (+12010 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2.536 | 534 | 85 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.090 | 13.980 | 6.419 | 876 | 248 | −72 % | |
| Aktiver i alt | 9.363 | 14.160 | 6.795 | 1.212 | 544 | −55 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.782.669 kr. i 2021 til -453.261 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.783 | 1.293 | 660 | 49 | -453 | −1034 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.580.397 kr. i 2021 til 997.520 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.580 | 12.867 | 6.135 | 1.163 | 998 | −14 % | |
| Passiver i alt | 9.363 | 14.160 | 6.795 | 1.212 | 544 | −55 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens