Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglevangsvej 60, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,8 | 1,8 | 2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,8 % | 4 % | 2,5 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 113,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,2 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,1 % | 4 % | 2,5 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 83.219 kr. | 168.738 kr. | 190.315 kr. | 80.203 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,2 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,8 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 40,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 102.229 kr. i 2021 til 100.893 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | 83 | 169 | 190 | 101 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 55.024 kr. i 2021 til -13.898 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 36 | 75 | 96 | -14 | −114 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 153.813 kr. i 2021 til 50.837 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 277 | 172 | 118 | 51 | −57 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 160.292 kr. i 2021 til 53.838 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 160 | 277 | 156 | 96 | 54 | −44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.762 | 3.343 | 3.249 | 3.154 | 3.060 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 415 | 511 | 357 | 378 | 442 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.177 | 3.853 | 3.606 | 3.533 | 3.503 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.839.526 kr. i 2021 til 199.032 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.840 | 80 | 264 | 241 | 199 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.989 | 224 | 326 | 297 | 283 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 5.166 | 4.077 | 3.932 | 3.829 | 3.786 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.661.270 kr. i 2021 til 3.766.968 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.661 | 3.881 | 3.917 | 3.813 | 3.767 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.505.000 kr. i 2021 til 9.059 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.505 | 196 | 5 | 6 | 9 | +45 % | |
| Passiver i alt | 5.166 | 4.077 | 3.932 | 3.829 | 3.786 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens