Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vanløse Torv 1, 2720 Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,5 % | 21,6 % | 8,2 % | 10 % | 10,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,5 % | 99,7 % | 99 % | 99,7 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,1 % | 21,6 % | 8,3 % | 10 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,5 % | 99,7 % | 99 % | 99,7 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,5 % | 0,3 % | 1 % | 0,3 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 53,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.408 kr. i 2022 til -20.390 kr. i 2026 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -13 | -12 | -13 | -20 | −59 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 945.226 kr. i 2022 til 536.011 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 945 | 1.053 | 397 | 500 | 536 | +7 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 926.548 kr. i 2022 til 506.037 kr. i 2026 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 927 | 1.019 | 365 | 468 | 506 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.228 | 1.444 | 1.048 | 4.222 | 4.297 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.228 | 1.444 | 1.048 | 4.222 | 4.297 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 180.331 kr. i 2022 til 347.236 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 177 | 290 | 290 | 347 | +20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.522 | 3.283 | 3.422 | 456 | 471 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 4.750 | 4.727 | 4.470 | 4.679 | 4.768 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.395.634 kr. i 2022 til 4.729.778 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.396 | 4.715 | 4.425 | 4.663 | 4.730 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 18.678 kr. i 2022 til 29.974 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 0 | 32 | 0 | 30 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 335.894 kr. i 2022 til 8.193 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 336 | 12 | 14 | 16 | 8 | −49 % | |
| Passiver i alt | 4.750 | 4.727 | 4.470 | 4.679 | 4.768 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vanløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København