God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Byageren 11, 2850 Nærum · Fremstilling af læskedrikke og vand på flaske
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,2 | 1,9 | 1,4 | 1,6 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 13,5 % | 8,6 % | 4,4 % | 3,6 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 102,8 % | 117,2 % | 128,3 % | 135,9 % | 146,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 23,6 % | 22,2 % | 26,1 % | 28,8 % | 32,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 57,2 % | 38,6 % | 16,8 % | 12,6 % | 29,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 509.367 kr. | 634.156 kr. | 488.153 kr. | 448.890 kr. | 922.285 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,6 % | 22,2 % | 26,1 % | 28,8 % | 32,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,4 % | 77,8 % | 73,9 % | 71,2 % | 67,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 628.027 kr. i 2021 til 1.866.830 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 628 | 1.019 | 1.152 | 1.063 | 1.867 | +76 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 118.660 kr. i 2021 til 944.545 kr. i 2025 (+696 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 385 | 664 | 615 | 945 | +54 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 429.119 kr. i 2021 til 855.595 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 429 | 496 | 353 | 382 | 856 | +124 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 368.227 kr. i 2021 til 609.333 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 368 | 403 | 231 | 194 | 609 | +214 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 283.999 kr. i 2021 til 458.104 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 312 | 164 | 141 | 458 | +226 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 465 | 326 | 191 | 125 | 58 | −54 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 465 | 326 | 191 | 125 | 58 | −54 % | |
| Varebeholdninger | 1.211 | 1.170 | 1.275 | 1.310 | 1.285 | −2 % | |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.636 | 3.314 | 3.533 | 3.739 | 4.756 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 2.100 | 3.640 | 3.724 | 3.864 | 4.814 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 496.158 kr. i 2021 til 1.570.102 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 496 | 808 | 971 | 1.112 | 1.570 | +41 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.591.803 kr. i 2021 til 3.243.400 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.592 | 2.828 | 2.752 | 2.752 | 3.243 | +18 % | |
| Passiver i alt | 2.100 | 3.640 | 3.724 | 3.864 | 4.814 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal