Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højvangen 11, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 32,4 % | -8 % | 49,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 170,9 % | 287,2 % | 335,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 88,1 % | 84,5 % | 96,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 36,8 % | -9,5 % | 51,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 88,1 % | 84,5 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 11,9 % | 15,5 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 4,7 % | 143,8 % | 259,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.617 kr. i 2021 til -10.830 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -8 | -9 | -10 | -11 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 105.111 kr. i 2021 til 246.078 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 59 | 119 | -27 | 246 | +1003 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 107.037 kr. i 2021 til 248.226 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | 61 | 121 | -26 | 248 | +1062 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 154 | 170 | 297 | 179 | 435 | +143 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 154 | 170 | 297 | 179 | 435 | +143 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.074 kr. i 2023 til 50.551 kr. i 2025 (+2337 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 2 | 72 | 51 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 42 | 76 | 144 | 65 | −55 % | |
| Aktiver i alt | 156 | 212 | 373 | 323 | 501 | +55 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 147.037 kr. i 2021 til 481.188 kr. i 2025 (+227 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 147 | 208 | 329 | 273 | 481 | +76 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.753 kr. i 2021 til 19.502 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 4 | 44 | 50 | 20 | −61 % | |
| Passiver i alt | 156 | 212 | 373 | 323 | 501 | +55 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg