Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stadionvej 84, 2600 Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,8 % | -7,9 % | -1,5 % | 1,3 % | -2,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 100 % | 99,2 % | 99,5 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,9 % | -8 % | -1,5 % | 1,3 % | -2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -811.079 kr. | -1.516.009 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 100 % | 99,2 % | 99,5 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0 % | 0,8 % | 0,5 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 373,7 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.238 kr. i 2021 til -165.339 kr. i 2025 (−985 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -18 | -104 | 35 | -165 | −575 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 987.422 kr. i 2023 til 1.350.670 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 987 | 846 | 1.351 | +60 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -15.238 kr. i 2021 til -1.539.787 kr. i 2025 (−10005 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -1.168 | -1.091 | -835 | -1.540 | −84 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.091.436 kr. i 2021 til -285.164 kr. i 2023 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.091 | -1.558 | -285 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 803.304 kr. i 2021 til -517.987 kr. i 2025 (−164 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 803 | -1.527 | -285 | 245 | -518 | −312 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.237 | 1.213 | 1.189 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 137 | 105 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 137 | 105 | 1.237 | 1.213 | 1.189 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.588.585 kr. i 2021 til 1.490.452 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.589 | 1.787 | 577 | 6.300 | 1.490 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.774 | 19.111 | 17.694 | 17.777 | 17.154 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 20.911 | 19.216 | 18.930 | 18.990 | 18.343 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 20.851.484 kr. i 2021 til 18.245.738 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.851 | 19.210 | 18.776 | 18.899 | 18.246 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 59.921 kr. i 2021 til 97.642 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 6 | 155 | 91 | 98 | +7 % | |
| Passiver i alt | 20.911 | 19.216 | 18.930 | 18.990 | 18.343 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup