Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllegårdsvej 3C, 4684 Holmegaard · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11,6 % | 7 % | 1,6 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 172,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,7 % | 87 % | 82,5 % | 78,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,8 % | 8,1 % | 1,9 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,7 % | 87 % | 82,5 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,3 % | 13 % | 17,5 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.751 kr. i 2021 til -13.360 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -16 | -12 | -13 | -13 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 317.134 kr. i 2021 til 76.153 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 317 | 234 | 151 | 33 | 76 | +127 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 317.134 kr. i 2021 til 76.153 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 317 | 234 | 151 | 33 | 76 | +127 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.527 | – | – | – | 1.370 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.527 | – | – | – | 1.370 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 49.792 kr. i 2021 til 14.001 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 303 | 258 | 214 | 14 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 299 | – | – | – | 817 | – | |
| Aktiver i alt | 1.827 | 2.015 | 2.140 | 2.148 | 2.187 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.707.977 kr. i 2021 til 1.713.537 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.708 | 1.828 | 1.861 | 1.772 | 1.714 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 118.533 kr. i 2021 til 473.847 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | – | – | – | 474 | – | |
| Passiver i alt | 1.827 | 2.015 | 2.140 | 2.148 | 2.187 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holmegaard — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved