Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndermarksvej 23, 9560 Hadsund · Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,5 | -1,6 | 2,6 | -3,2 | -2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -4,3 % | -1,8 % | -0,3 % | -0,8 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 15,8 % | 3,9 % | 3,1 % | 11,9 % | 13 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 89,1 % | 88,3 % | 88,3 % | 85,8 % | 63,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,8 % | -2 % | -0,3 % | -0,9 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -380.959 kr. | -161.162 kr. | 50.679 kr. | -94.419 kr. | -84.253 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,1 % | 88,3 % | 88,3 % | 85,8 % | 63,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,9 % | 11,7 % | 11,7 % | 14,2 % | 36,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,4 % | 3,1 % | 2,3 % | 11 % | 4,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -115.007 kr. i 2021 til -84.253 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -115 | -99 | 51 | -94 | -84 | +11 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 200.992 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 201 | 43 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -400.243 kr. i 2021 til -113.959 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -400 | -180 | 31 | -124 | -114 | +8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -426.459 kr. i 2021 til -177.954 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -426 | -208 | -18 | -136 | -178 | −31 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -346.459 kr. i 2021 til 2.466 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -346 | -145 | -22 | -66 | 2 | +104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.003 | 7.983 | 7.964 | 8.017 | 10.810 | +35 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.003 | 7.983 | 7.964 | 8.017 | 10.810 | +35 % | |
| Varebeholdninger | 75 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 28.950 kr. i 2021 til 55.350 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 24 | 18 | 116 | 55 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 104 | 30 | 24 | 126 | 157 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 8.107 | 8.014 | 7.988 | 8.144 | 10.967 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.219.374 kr. i 2021 til 6.988.060 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.219 | 7.074 | 7.052 | 6.986 | 6.988 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 2.771.000 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.771 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 657.246 kr. i 2021 til 1.207.508 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 657 | 772 | 765 | 1.057 | 1.208 | +14 % | |
| Passiver i alt | 8.107 | 8.014 | 7.988 | 8.144 | 10.967 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hadsund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild