Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bøgevej 20, 8382 Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6,1 % | <999 % | 98,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 111,1 % | 140,5 % | 84,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 89,8 % | 28,8 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 6,8 % | <999 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 89,8 % | 28,8 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 10,2 % | 71,2 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 2,8 % | 1,7 % | 3,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.439 kr. i 2021 til -5.938 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -4 | -4 | -5 | -6 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 73.259 kr. i 2021 til 448.596 kr. i 2025 (+512 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 20 | 20 | -301 | 449 | +249 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 75.014 kr. i 2021 til 448.882 kr. i 2025 (+498 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 20 | 21 | -301 | 449 | +249 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 254 | 278 | 302 | 0 | 454 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 254 | 278 | 302 | 0 | 454 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 32.794 kr. i 2021 til 127 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | 78 | 1 | 0 | 0 | −33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59 | 121 | 39 | 15 | 3 | −78 % | |
| Aktiver i alt | 314 | 399 | 341 | 15 | 457 | +2875 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 301.448 kr. i 2021 til 453.316 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 301 | 285 | 306 | 4 | 453 | +10124 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.357 kr. i 2021 til 4.052 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 114 | 35 | 11 | 4 | −63 % | |
| Passiver i alt | 314 | 399 | 341 | 15 | 457 | +2875 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov