Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bredskifte Allé 15, 8210 Aarhus V · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -8,1 % | -15,4 % | 1,4 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 2 % | 7,5 % | 142 % | 96,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 38,4 % | 30,7 % | 42,5 % | 42,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -21 % | -50,2 % | 3,3 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 38,4 % | 30,7 % | 42,5 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 61,6 % | 69,3 % | 57,5 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,2 % | 6,9 % | 126,4 % | 87,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 580.616 kr. i 2022 til 1.143.593 kr. i 2026 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 581 | 1.100 | 1.116 | 1.147 | 1.144 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.484.240 kr. i 2024 til 1.147.443 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -5.484 | 1.147 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.392.779 kr. i 2022 til 414.156 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.393 | -3.929 | -6.264 | 569 | 414 | −27 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.787.167 kr. i 2022 til 323.042 kr. i 2026 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.787 | -3.065 | -4.886 | 444 | 323 | −27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 42.750 | 38.000 | 31.400 | 31.400 | 31.090 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 42.750 | 38.000 | 31.400 | 31.400 | 31.090 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 173.215 kr. i 2022 til 297.705 kr. i 2026 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | 23 | 275 | 448 | 298 | −34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 223 | 40 | 297 | 503 | 327 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 42.973 | 38.040 | 31.697 | 31.903 | 31.417 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 17.678.881 kr. i 2022 til 13.285.876 kr. i 2026 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.679 | 14.614 | 9.728 | 13.563 | 13.286 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 18.884.257 kr. i 2022 til 16.067.462 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.884 | 18.258 | 16.239 | 16.201 | 16.067 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.188.943 kr. i 2022 til 339.456 kr. i 2026 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.189 | 1.976 | 3.968 | 354 | 339 | −4 % | |
| Passiver i alt | 42.973 | 38.040 | 31.697 | 31.903 | 31.417 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus