Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helleruplund Alle 4, 2900 Hellerup · Finansiel leasing
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,6 | 0,3 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,9 % | 3,8 % | 1,7 % | 3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,1 % | 97,7 % | 97,9 % | 96,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,9 % | 3,9 % | 1,7 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 827.400 kr. | 106.494 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,1 % | 97,7 % | 97,9 % | 96,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,9 % | 2,3 % | 2,1 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 321.083 kr. i 2021 til 241.453 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 321 | 827 | 106 | 259 | 241 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 7.142 kr. i 2021 til 41.453 kr. i 2025 (+480 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 509 | -207 | 708 | 41 | −94 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.153.787 kr. i 2021 til 3.055.655 kr. i 2025 (+365 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.154 | -1.090 | 4.810 | 2.182 | 3.056 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -910.967 kr. i 2021 til 2.301.790 kr. i 2025 (+353 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -911 | -826 | 3.752 | 1.700 | 2.302 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.530 | 11.212 | 14.551 | 15.000 | 14.800 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.530 | 11.212 | 14.551 | 15.000 | 14.800 | −1 % | |
| Varebeholdninger | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 52.785.654 kr. i 2021 til 27.021.907 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 52.786 | 30.604 | 17.152 | 36.268 | 27.022 | −25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 84.601 | 85.444 | 61.634 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 97.712 | 91.603 | 99.152 | 100.444 | 76.434 | −24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 91.816.781 kr. i 2021 til 73.617.310 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91.817 | 90.819 | 96.916 | 98.316 | 73.617 | −25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.046.167 kr. i 2021 til 1.003.120 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.046 | 199 | 559 | 353 | 1.003 | +184 % | |
| Passiver i alt | 97.712 | 91.603 | 99.152 | 100.444 | 76.434 | −24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte