Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Fabriksvej 6, 6973 Ørnhøj · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 6,2 % | 6,9 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 862,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 92,4 % | 91,5 % | 90,1 % | 89,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,7 % | 6,8 % | 7,6 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 92,4 % | 91,5 % | 90,1 % | 89,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 7,6 % | 8,5 % | 9,9 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 41,1 % | 45,1 % | 27,8 % | 33,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.815 kr. i 2022 til 64.377 kr. i 2026 (+924 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -15 | 60 | 48 | 64 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -115.688 kr. i 2022 til 37.401 kr. i 2026 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -116 | -125 | -34 | 24 | 37 | +56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.156.253 kr. i 2022 til 529.839 kr. i 2026 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.156 | 111 | 1.086 | 1.316 | 530 | −60 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -902.536 kr. i 2022 til 404.615 kr. i 2026 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -903 | 87 | 841 | 1.017 | 405 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.606 | 3.505 | 2.460 | 2.611 | 2.572 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.606 | 3.505 | 2.460 | 2.611 | 2.572 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 324.276 kr. i 2022 til 490.290 kr. i 2026 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 324 | 366 | 427 | 327 | 490 | +50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.081 | 10.029 | 11.031 | 12.220 | 12.781 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 13.687 | 13.534 | 13.491 | 14.831 | 15.353 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.417.432 kr. i 2022 til 13.767.563 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.417 | 12.504 | 12.345 | 13.363 | 13.768 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 27.621 kr. i 2023 til 104.064 kr. i 2026 (+277 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 28 | 200 | 291 | 104 | −64 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.135.957 kr. i 2022 til 1.481.508 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.136 | 891 | 945 | 1.177 | 1.482 | +26 % | |
| Passiver i alt | 13.687 | 13.534 | 13.491 | 14.831 | 15.353 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ørnhøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning