Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ellekildevej 35, 2740 Skovlunde · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,5 % | -2,2 % | 6,5 % | 3,5 % | 7,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 56,1 % | 53,6 % | 66,7 % | 73,7 % | 89,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 41,6 % | 39,6 % | 42,8 % | 44,2 % | 48,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,3 % | -5,5 % | 15,3 % | 7,9 % | 16,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 39,6 % | 42,8 % | 44,2 % | 48,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,4 % | 60,4 % | 57,2 % | 55,8 % | 51,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 56,1 % | 53,6 % | 66,7 % | 70,1 % | 89,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.126 kr. i 2021 til -5.977 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -5 | -4 | -4 | -6 | −59 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -3 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 58.417 kr. i 2021 til 37.314 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | -8 | 27 | 15 | 37 | +148 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 58.417 kr. i 2021 til 37.314 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | -8 | 27 | 15 | 37 | +148 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 254 | 254 | 254 | 254 | 254 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 254 | 254 | 254 | 254 | 254 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 123.721 kr. i 2021 til 219.948 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 121 | 157 | 169 | 220 | +30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 124 | 121 | 157 | 177 | 220 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 377 | 375 | 410 | 431 | 474 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 156.804 kr. i 2021 til 227.789 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 157 | 149 | 175 | 190 | 228 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 220.533 kr. i 2021 til 245.775 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 221 | 226 | 235 | 240 | 246 | +2 % | |
| Passiver i alt | 377 | 375 | 410 | 431 | 474 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup