Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 93%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Teglværksparken 12, 7130 Juelsminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 69,1 % | 10,3 % | 34,4 % | 13,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 318,6 % | 147,6 % | 146,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 73,5 % | 78,8 % | 76,4 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 94 % | 13 % | 45 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 73,5 % | 78,8 % | 76,4 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 26,5 % | 21,2 % | 23,6 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 94,3 % | 35,4 % | 87,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.500 kr. i 2022 til -7.750 kr. i 2025 (−210 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -8 | -6 | -8 | −29 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.500 kr. i 2022 til -7.500 kr. i 2023 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -8 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 626.784 kr. i 2022 til 152.250 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | 89 | 475 | 152 | −68 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 627.724 kr. i 2022 til 148.598 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 628 | 92 | 478 | 149 | −69 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 671 | 650 | 1.048 | 433 | −59 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 671 | 650 | 1.048 | 433 | −59 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 70.229 kr. i 2022 til 151.719 kr. i 2025 (+116 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 58 | 205 | 152 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 237 | 241 | 344 | 669 | +94 % | |
| Aktiver i alt | 908 | 891 | 1.392 | 1.102 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 667.724 kr. i 2022 til 1.089.343 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 668 | 702 | 1.063 | 1.089 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 166.214 kr. i 2022 til 6.162 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 26 | 94 | 6 | −93 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 74.500 kr. i 2022 til 6.250 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 163 | 235 | 6 | −97 % | |
| Passiver i alt | 908 | 891 | 1.392 | 1.102 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske