Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sofienlystvej 15, 8340 Malling · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,5 % | 6 % | 14,9 % | 8,7 % | 9,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 641,9 % | 526,7 % | 464,2 % | 390,7 % | 346,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,1 % | 82 % | 78,7 % | 73,2 % | 70,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,7 % | 7,3 % | 18,9 % | 11,8 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 277.255 kr. | 225.803 kr. | 274.178 kr. | 168.649 kr. | 178.023 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,1 % | 82 % | 78,7 % | 73,2 % | 70,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,9 % | 18 % | 21,3 % | 26,8 % | 29,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 526,3 % | 273,3 % | 338 % | 322,1 % | 280,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 835.691 kr. i 2021 til 850.508 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 836 | 879 | 909 | 717 | 851 | +19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 558.436 kr. i 2021 til 672.485 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 558 | 653 | 635 | 549 | 672 | +23 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 200.761 kr. i 2021 til 140.330 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 201 | 148 | 224 | 122 | 140 | +15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 234.143 kr. i 2021 til 138.202 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 234 | 112 | 235 | 125 | 138 | +11 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 182.629 kr. i 2021 til 104.763 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 183 | 86 | 182 | 102 | 105 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 244 | 166 | 116 | 69 | 32 | −54 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 265 | 166 | 116 | 69 | 32 | −54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.777.804 kr. i 2021 til 854.864 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.778 | 662 | 808 | 918 | 855 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.168 | 1.276 | 1.109 | 1.114 | 1.058 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 2.434 | 1.442 | 1.226 | 1.183 | 1.090 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.095.759 kr. i 2021 til 771.514 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.096 | 1.182 | 964 | 867 | 772 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 18.000 kr. i 2022 til 13.500 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 18 | 23 | 32 | 14 | −57 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 337.800 kr. i 2021 til 305.157 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 338 | 242 | 239 | 285 | 305 | +7 % | |
| Passiver i alt | 2.434 | 1.442 | 1.226 | 1.183 | 1.090 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Malling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus