Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mikkels Mose 45, 5250 Odense SV · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 7,6 | 6,6 | 5,7 | 6,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2,6 % | 2,2 % | 1,8 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 105,4 % | 147,8 % | 144,8 % | 95,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 16,5 % | 18,4 % | 20,7 % | 21 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15,4 % | 12,1 % | 8,9 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 3.315.038 kr. | 3.188.666 kr. | 2.791.504 kr. | 3.239.200 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 16,5 % | 18,4 % | 20,7 % | 21 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 83,5 % | 81,6 % | 79,3 % | 79 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 89,6 % | 125,7 % | 93,7 % | 72,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.326.994 kr. i 2021 til 3.341.200 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.327 | 3.350 | 3.280 | 2.894 | 3.341 | +15 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 35.000 kr. i 2022 til 102.000 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 35 | 92 | 102 | 102 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.969.263 kr. i 2021 til 2.804.913 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.969 | 2.912 | 2.785 | 2.386 | 2.805 | +18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.354.361 kr. i 2021 til 1.753.598 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.354 | 2.168 | 1.914 | 1.529 | 1.754 | +15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.832.836 kr. i 2021 til 1.364.855 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.833 | 1.690 | 1.489 | 1.193 | 1.365 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 62.229 | 62.004 | 61.955 | 62.117 | 65.844 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 62.229 | 62.004 | 61.955 | 62.117 | 65.844 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 258.715 kr. i 2021 til 2.943.793 kr. i 2025 (+1038 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 259 | 3.556 | 4.347 | 1.639 | 2.944 | +80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.217 | 4.183 | 5.115 | 2.533 | 3.891 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 65.446 | 66.187 | 67.070 | 64.650 | 69.734 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.373.126 kr. i 2021 til 14.620.458 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.373 | 10.949 | 12.320 | 13.391 | 14.620 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 52.654.801 kr. i 2021 til 51.050.821 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 52.655 | 51.267 | 51.290 | 49.510 | 51.051 | +3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.417.907 kr. i 2021 til 4.062.892 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.418 | 3.970 | 3.460 | 1.749 | 4.063 | +132 % | |
| Passiver i alt | 65.446 | 66.187 | 67.070 | 64.650 | 69.734 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense