Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenhaven 18, 7120 Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2 % | 0,2 % | 2,6 % | -2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 48,6 % | 35,9 % | 164,3 % | 50,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,9 % | 1,1 % | 3,7 % | 1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -228,8 % | 21,5 % | 69,8 % | -123,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,9 % | 1,1 % | 3,7 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,1 % | 98,9 % | 96,3 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 48,6 % | 35,9 % | 164,3 % | 50,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.705 kr. i 2023 til -7.935 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -15 | -7 | -8 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.853 kr. i 2022 til -7.935 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -15 | -7 | -8 | −20 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -27.833 kr. i 2022 til -28.376 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | 3 | 36 | -28 | −179 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -27.833 kr. i 2022 til -28.376 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | 3 | 36 | -28 | −179 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.388 | 1.382 | 1.382 | 1.382 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.388 | 1.382 | 1.382 | 1.382 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 34.973 kr. i 2022 til 4.021 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 29 | 12 | 4 | −67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 35 | 29 | 12 | 4 | −67 % | |
| Aktiver i alt | 1.423 | 1.411 | 1.394 | 1.386 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.167 kr. i 2022 til 22.896 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 15 | 51 | 23 | −55 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.338.588 kr. i 2022 til 1.354.956 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.339 | 1.315 | 1.335 | 1.355 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 72.008 kr. i 2022 til 7.952 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 81 | 8 | 8 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.423 | 1.411 | 1.394 | 1.386 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.