Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fynsvej 53, 4000 Roskilde · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -19,8 % | -21,9 % | -84,6 % | 11,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 2,6 % | 2,3 % | 2,9 % | 2,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -5 % | -28 % | -135,5 % | -108,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 397,1 % | 78,2 % | 62,5 % | -10,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -5 % | -28 % | -135,5 % | -108,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 105 % | 128 % | 235,5 % | 208,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,3 % | 0,9 % | 0,5 % | 1,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.946 kr. i 2021 til -19.863 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | – | -14 | -14 | -20 | −43 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -14.946 kr. i 2021 til -19.863 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -11 | -14 | -14 | -20 | −43 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.170.086 kr. i 2021 til 767.540 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.170 | -2.663 | -2.405 | -5.140 | 768 | +115 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.184.655 kr. i 2021 til 796.993 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.185 | -2.663 | -2.411 | -5.127 | 797 | +116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.724 | 13.073 | 10.813 | 5.803 | 6.587 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.724 | 13.073 | 10.813 | 5.803 | 6.587 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 61.523 kr. i 2021 til 112.766 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 182 | 81 | 48 | 113 | +137 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 226 | 362 | 200 | 256 | 235 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 15.950 | 13.435 | 11.014 | 6.059 | 6.822 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.992.450 kr. i 2021 til -7.412.370 kr. i 2025 (−472 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.992 | -671 | -3.082 | -8.209 | -7.412 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.372.827 kr. i 2023 til 5.506.613 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 5.373 | 5.481 | 5.507 | +0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 13.957.463 kr. i 2021 til 8.727.421 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.957 | 14.106 | 8.723 | 8.787 | 8.727 | −1 % | |
| Passiver i alt | 15.950 | 13.435 | 11.014 | 6.059 | 6.822 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde