Ikke beregnet
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Vestermarie Alle 24, 2770 Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,8 % | -8,7 % | -12,3 % | -16 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Likviditetsgrad 1 | 286,2 % | 4,2 % | 0 % | 1,1 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 65,1 % | 22,5 % | 10,9 % | 30,5 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,4 % | -38,7 % | -113,2 % | -52,3 % | 140,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,1 % | 22,5 % | 10,9 % | 30,5 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Gældsandel | 34,9 % | 77,5 % | 89,1 % | 69,5 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kontantdækning | 280,8 % | 0 % | — | 1,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -229.597 kr. i 2021 til -8.632 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -230 | -56 | -29 | -32 | -9 | +73 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -229.597 kr. i 2021 til -28.879 kr. i 2023 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -230 | -56 | -29 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.410 kr. i 2021 til -148.135 kr. i 2025 (−1205 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | -69 | -54 | -22 | -148 | −560 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 14.204 kr. i 2021 til -148.135 kr. i 2025 (−1143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | -54 | -74 | -22 | -148 | −560 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 600 | 600 | 139 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 600 | 600 | 139 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 291.390 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 291 | 0 | – | 1 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 297 | 20 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 297 | 620 | 600 | 141 | 0 | −100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 193.222 kr. i 2021 til -105.242 kr. i 2025 (−154 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 139 | 65 | 43 | -105 | −345 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 103.771 kr. i 2021 til 105.242 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 481 | 535 | 98 | 105 | +8 % | |
| Passiver i alt | 297 | 620 | 600 | 141 | 0 | −100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby