Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bakkegårdsvej 12, 5792 Årslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 22,9 % | 3,2 % | -0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 168,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 57,5 % | 91,6 % | 90,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 39,9 % | 3,5 % | -0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 57,5 % | 91,6 % | 90,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 42,5 % | 8,4 % | 9,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,4 % | 1,3 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.694 kr. i 2021 til -18.794 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -20 | -11 | -14 | -19 | −31 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.694 kr. i 2021 til -18.794 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -20 | -11 | -14 | -19 | −31 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 663.688 kr. i 2021 til -51.211 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 664 | -692 | 4.331 | 487 | -51 | −111 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 588.074 kr. i 2021 til -51.211 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 588 | -692 | 4.308 | 392 | -51 | −113 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.430 | 5.025 | 5.302 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.430 | 5.025 | 5.302 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 49.869 kr. i 2021 til 95 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 0 | 34 | 13 | 0 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.068 | 6.564 | 13.472 | 12.079 | 12.051 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 7.498 | 11.590 | 18.774 | 12.079 | 12.051 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.406.837 kr. i 2021 til 10.874.328 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.407 | 6.601 | 10.791 | 11.061 | 10.874 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 91.343 kr. i 2021 til 1.177.087 kr. i 2025 (+1189 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 4.989 | 7.983 | 1.018 | 1.177 | +16 % | |
| Passiver i alt | 7.498 | 11.590 | 18.774 | 12.079 | 12.051 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Årslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Faaborg-Midtfyn