Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Teglbrændervej 22, 4850 Stubbekøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 4,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1,5 % | 7,9 % | 7,4 % | 8,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,9 % | 97,9 % | 98,2 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,5 % | 8,1 % | 7,5 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -273.209 kr. | -153.467 kr. | -85.004 kr. | 802.112 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,9 % | 97,9 % | 98,2 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,1 % | 2,1 % | 1,8 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 286,7 % | 452,1 % | 274 % | 200,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 206.518 kr. i 2021 til 802.112 kr. i 2025 (+288 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 215 | 598 | 443 | 802 | +81 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 250.448 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 250 | 488 | 752 | 528 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -185.754 kr. i 2021 til 604.449 kr. i 2025 (+425 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -186 | -416 | -305 | -265 | 604 | +328 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.613.577 kr. i 2021 til 4.331.984 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.614 | 273 | 3.118 | 2.994 | 4.332 | +45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.029.350 kr. i 2021 til 3.252.166 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.029 | 464 | 2.662 | 2.661 | 3.252 | +22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.937 | 2.841 | 2.689 | 3.122 | 2.568 | −18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.675 | 6.068 | 6.388 | 6.713 | 6.415 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.611 | 8.908 | 9.077 | 9.835 | 8.983 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 58.395 kr. i 2021 til 951.764 kr. i 2025 (+1530 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 1.914 | 3.246 | 1.770 | 952 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.702 | 22.873 | 24.459 | 26.246 | 30.102 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 31.313 | 31.782 | 33.536 | 36.081 | 39.085 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.707.800 kr. i 2021 til 38.602.572 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.708 | 31.114 | 32.818 | 35.418 | 38.603 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 605.271 kr. i 2021 til 474.054 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 605 | 668 | 718 | 646 | 474 | −27 % | |
| Passiver i alt | 31.313 | 31.782 | 33.536 | 36.081 | 39.085 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stubbekøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund