Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørager Plads 17, 2720 Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 21 % | 13,7 % | 19,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 529 % | 47,5 % | 106,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 24 % | 29,4 % | 39,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 87,3 % | 46,5 % | 48,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 24 % | 29,4 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 76 % | 70,6 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 509,2 % | 44,3 % | 106,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.980 kr. i 2021 til -10.190 kr. i 2025 (−156 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -7 | -7 | -8 | -10 | −30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 71.588 kr. i 2021 til 357.239 kr. i 2025 (+399 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 133 | 406 | 277 | 357 | +29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 61.425 kr. i 2021 til 357.240 kr. i 2025 (+482 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 114 | 345 | 237 | 357 | +51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 779 | 1.312 | 1.461 | 1.611 | 1.760 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 779 | 1.312 | 1.461 | 1.611 | 1.760 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 127.336 kr. i 2021 til 85.273 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 177 | 178 | 117 | 85 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 130 | 182 | 184 | 126 | 85 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 909 | 1.494 | 1.646 | 1.736 | 1.845 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 111.867 kr. i 2021 til 732.562 kr. i 2025 (+555 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 112 | 165 | 395 | 510 | 733 | +44 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 794.191 kr. i 2021 til 1.032.473 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 794 | 1.324 | 1.216 | 962 | 1.032 | +7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.125 kr. i 2021 til 80.167 kr. i 2025 (+2465 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 5 | 35 | 264 | 80 | −70 % | |
| Passiver i alt | 909 | 1.494 | 1.646 | 1.736 | 1.845 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vanløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København