Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Burgårdevej 37, 8654 Bryrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 69,3 % | 54,5 % | 46,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 496,1 % | 332,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,4 % | 96,5 % | 91,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 72,6 % | 56,5 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,4 % | 96,5 % | 91,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,6 % | 3,5 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 496,1 % | 192 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.000 kr. i 2023 til -4.980 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -4 | -5 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -7.000 kr. i 2023 til -4.980 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -4 | -5 | −17 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 105.895 kr. i 2023 til 130.037 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 110 | 130 | +18 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 105.895 kr. i 2023 til 130.037 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 110 | 130 | +18 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 153 | 167 | 203 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 153 | 167 | 203 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 34.750 kr. i 2024 til 45.400 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 35 | 45 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 35 | 79 | +126 % | |
| Aktiver i alt | 153 | 202 | 281 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 145.895 kr. i 2023 til 257.678 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 195 | 258 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.000 kr. i 2023 til 23.643 kr. i 2025 (+238 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 24 | +238 % | |
| Passiver i alt | 153 | 202 | 281 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bryrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg