Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dæmningen 77, 2610 Rødovre · Landskabspleje
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1 | 1,2 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 24 % | 3,3 % | 12,9 % | -28,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 201,3 % | 181,9 % | 209,3 % | 188 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 53,2 % | 45,6 % | 52,2 % | 46,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 45,1 % | 7,2 % | 24,8 % | -61,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 149.845 kr. | 39.655 kr. | 131.923 kr. | -139.798 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 53,2 % | 45,6 % | 52,2 % | 46,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 46,8 % | 54,4 % | 47,8 % | 53,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 128,8 % | 11,2 % | 31 % | 49,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 726.150 kr. i 2021 til 443.556 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 726 | 932 | 943 | 904 | 444 | −51 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 475.469 kr. i 2021 til 583.354 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 475 | 782 | 904 | 772 | 583 | −24 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 134.461 kr. i 2022 til -139.798 kr. i 2025 (−204 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 134 | 24 | 123 | -140 | −213 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 242.889 kr. i 2021 til -139.745 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 243 | 133 | 24 | 124 | -140 | −213 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 192.281 kr. i 2021 til -139.745 kr. i 2025 (−173 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 98 | 17 | 91 | -140 | −254 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 39 | 24 | 9 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 39 | 24 | 9 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 33.641 kr. i 2021 til 126.585 kr. i 2025 (+276 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 245 | 31 | 104 | 127 | +22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 486 | 383 | 504 | 702 | 484 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 526 | 407 | 513 | 702 | 484 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 319.036 kr. i 2021 til 226.755 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 319 | 217 | 234 | 367 | 227 | −38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 206.585 kr. i 2021 til 257.623 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 190 | 277 | 335 | 258 | −23 % | |
| Passiver i alt | 526 | 407 | 513 | 702 | 484 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre