Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovvejen 48, 4200 Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -6,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 5,1 % | 27,3 % | 28,9 % | -6,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 170,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,5 % | 99,6 % | 68,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,1 % | 27,5 % | 29,1 % | -9,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -575.225 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,5 % | 99,6 % | 68,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,5 % | 0,5 % | 0,4 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | 114,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -575 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -658.694 kr. i 2025 (−13074 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -11 | -60 | -151 | -659 | −335 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.560.432 kr. i 2021 til -192.282 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.560 | 42 | 484 | 599 | -192 | −132 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.560.432 kr. i 2021 til -183.964 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.560 | 76 | 474 | 624 | -184 | −129 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.403 | 240 | 476 | 764 | 1.281 | +68 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.403 | 240 | 476 | 764 | 1.281 | +68 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.500 kr. i 2021 til 1.005.623 kr. i 2025 (+5646 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 208 | 134 | 993 | 1.006 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18 | 1.268 | 1.256 | 1.392 | 1.494 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 1.420 | 1.509 | 1.732 | 2.156 | 2.775 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.409.653 kr. i 2021 til 1.896.835 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.410 | 1.500 | 1.724 | 2.148 | 1.897 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.625 kr. i 2021 til 878.180 kr. i 2025 (+8165 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 8 | 8 | 8 | 878 | +10708 % | |
| Passiver i alt | 1.420 | 1.509 | 1.732 | 2.156 | 2.775 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse