God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mosebakken 4, 2830 Virum · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,2 % | -146,9 % | 75 % | 50,1 % | -55,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 610 % | 378 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,6 % | 95,5 % | 94,3 % | 89,3 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,5 % | -153,8 % | 79,6 % | 56,1 % | -57,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,6 % | 95,5 % | 94,3 % | 89,3 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,4 % | 4,5 % | 5,7 % | 10,7 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 743,3 % | 923,9 % | 399,9 % | 231,7 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.398 kr. i 2021 til -9.200 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -15 | -9 | -10 | -9 | +12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 91.919 kr. i 2021 til -299.242 kr. i 2025 (−426 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | -355 | 431 | 534 | -299 | −156 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 93.813 kr. i 2021 til -299.242 kr. i 2025 (−419 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | -352 | 432 | 536 | -299 | −156 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 549 | 0 | 393 | 639 | 55 | −91 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 549 | 0 | 393 | 639 | 55 | −91 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 129.513 kr. i 2021 til 415.282 kr. i 2025 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 100 | 120 | 265 | 415 | +57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 240 | 183 | 432 | 483 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 712 | 240 | 575 | 1.071 | 538 | −50 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 694.750 kr. i 2021 til 522.736 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 695 | 229 | 543 | 957 | 523 | −45 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 17.425 kr. i 2021 til 15.160 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 11 | 30 | 114 | 15 | −87 % | |
| Passiver i alt | 712 | 240 | 575 | 1.071 | 538 | −50 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk