Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Markvænget 6, 9600 Aars · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,4 % | 8,7 % | 6,9 % | 27,7 % | 27 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,4 % | 99,2 % | 98,7 % | 98,1 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,6 % | 8,8 % | 7 % | 28,2 % | 27,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,4 % | 99,2 % | 98,7 % | 98,1 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,6 % | 0,8 % | 1,3 % | 1,9 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.350 kr. i 2021 til -5.701 kr. i 2025 (−143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -5 | -5 | -16 | -6 | +63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.350 kr. i 2021 til -5.200 kr. i 2023 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -5 | -5 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 324.195 kr. i 2021 til 86.481 kr. i 2023 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 324 | 111 | 86 | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 324.195 kr. i 2021 til 527.490 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 324 | 111 | 86 | 436 | 527 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 374 | 377 | 377 | 566 | 696 | +23 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 374 | 377 | 377 | 566 | 696 | +23 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 650.272 kr. i 2021 til 856.712 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 650 | 779 | 780 | 759 | 857 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 900 | 896 | 872 | 1.009 | 1.257 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 1.274 | 1.273 | 1.249 | 1.575 | 1.953 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.266.769 kr. i 2021 til 1.938.174 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.267 | 1.263 | 1.232 | 1.546 | 1.938 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.314 kr. i 2021 til 14.998 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 10 | 17 | 29 | 15 | −49 % | |
| Passiver i alt | 1.274 | 1.273 | 1.249 | 1.575 | 1.953 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands