Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenbergsalle 5, 3480 Fredensborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,4 % | -0,9 % | 65,1 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 28,4 % | 21 % | >999 % | 129,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 91,4 % | 91,1 % | 96,7 % | 66,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,6 % | -1 % | 67,3 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,4 % | 91,1 % | 96,7 % | 66,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,6 % | 8,9 % | 3,3 % | 33,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 28,4 % | 21 % | 87 % | 5,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.038 kr. i 2021 til -42.038 kr. i 2025 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -43 | -12 | -29 | -42 | −46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.849 kr. i 2021 til 252.034 kr. i 2025 (+13531 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | -50 | -18 | 3.825 | 252 | −93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.849 kr. i 2021 til 219.672 kr. i 2025 (+11781 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | -50 | -18 | 3.825 | 220 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.438 | 5.038 | +107 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.438 | 5.038 | +107 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 89.308 kr. i 2021 til 150.239 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 50 | 38 | 170 | 150 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 93 | 50 | 38 | 3.439 | 3.780 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 2.093 | 2.050 | 2.038 | 5.876 | 8.818 | +50 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.923.950 kr. i 2021 til 5.900.496 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.924 | 1.874 | 1.856 | 5.681 | 5.900 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 168.931 kr. i 2021 til 2.917.403 kr. i 2025 (+1627 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 175 | 182 | 195 | 2.917 | +1394 % | |
| Passiver i alt | 2.093 | 2.050 | 2.038 | 5.876 | 8.818 | +50 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredensborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød