Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørlundvej 3H, 6740 Bramming · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,6 | 0,3 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 30,2 % | 9,2 % | -75,7 % | -62,3 % | 5,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 162,6 % | 165,5 % | 276 % | 83,9 % | 70,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 38,5 % | 39,6 % | 71,4 % | 15,7 % | 16,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 78,4 % | 23,1 % | -106 % | -397,9 % | 31,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -254.357 kr. | -167.020 kr. | 79.796 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,5 % | 39,6 % | 71,4 % | 15,7 % | 16,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,5 % | 60,4 % | 28,6 % | 84,3 % | 83,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,9 % | 0 % | 62,6 % | 3,7 % | 4,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 504.747 kr. i 2021 til 524.162 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 505 | 284 | 364 | 87 | 524 | +503 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 192.069 kr. i 2021 til 444.366 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 163 | 619 | 239 | 444 | +86 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 312.678 kr. i 2021 til 45.623 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 313 | 121 | -258 | -194 | 46 | +124 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 313.351 kr. i 2021 til 25.397 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 313 | 120 | -268 | -202 | 25 | +113 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 244.408 kr. i 2021 til 17.897 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 244 | 94 | -209 | -157 | 18 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 58 | 74 | 144 | +94 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 58 | 74 | 144 | +94 % | |
| Varebeholdninger | 90 | 250 | 80 | 50 | 98 | +96 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 29.413 kr. i 2021 til 13.120 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 0 | 49 | 8 | 13 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 809 | 1.025 | 218 | 179 | 208 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 809 | 1.025 | 276 | 253 | 351 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 311.656 kr. i 2021 til 57.431 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 312 | 406 | 197 | 40 | 57 | +45 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 497.623 kr. i 2021 til 293.980 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 498 | 619 | 79 | 213 | 294 | +38 % | |
| Passiver i alt | 809 | 1.025 | 276 | 253 | 351 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bramming — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg