Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bakkevej 39, 4305 Orø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -193,8 % | 48,8 % | 22,1 % | 38,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | — | 957,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,3 % | 96,6 % | 99,2 % | 89,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -197,1 % | 50,5 % | 22,2 % | 42,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,3 % | 96,6 % | 99,2 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,7 % | 3,4 % | 0,8 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 674,2 % | >999 % | 231,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.625 kr. i 2021 til -55.177 kr. i 2025 (−733 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -10 | -41 | -55 | −36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -55 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -561.205 kr. i 2021 til 996.005 kr. i 2025 (+277 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -561 | -805 | 417 | 236 | 996 | +322 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -561.205 kr. i 2021 til 792.125 kr. i 2025 (+241 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -561 | -805 | 417 | 236 | 792 | +235 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 472.005 kr. i 2021 til 500.398 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 472 | 108 | 194 | 161 | 500 | +211 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.221 | 415 | 855 | – | 2.070 | – | |
| Aktiver i alt | 1.221 | 415 | 855 | 1.071 | 2.070 | +93 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.213.770 kr. i 2021 til 1.854.198 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.214 | 409 | 826 | 1.062 | 1.854 | +75 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.900 kr. i 2021 til 216.143 kr. i 2025 (+3033 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 29 | 9 | 216 | +2329 % | |
| Passiver i alt | 1.221 | 415 | 855 | 1.071 | 2.070 | +93 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Orø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk