God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Torvegade 155A, 7160 Tørring · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 5,4 | 4,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,3 % | 4,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 616,9 % | 585,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 30,6 % | 35,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14,1 % | 13,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.600.548 kr. | 1.968.529 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 30,6 % | 35,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 69,4 % | 64,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.525.466 kr. i 2021 til 1.968.529 kr. i 2024 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.525 | 1.552 | 1.601 | 1.969 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.268.825 kr. i 2021 til 1.549.007 kr. i 2024 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.269 | 1.274 | 1.303 | 1.549 | +19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.098.856 kr. i 2021 til 1.363.116 kr. i 2024 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.099 | 1.510 | 1.209 | 1.363 | +13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 857.108 kr. i 2021 til 1.063.230 kr. i 2024 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 857 | 1.178 | 943 | 1.063 | +13 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.150 | 11.872 | 14.138 | 14.262 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.150 | 11.872 | 14.138 | 14.262 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17 kr. i 2021 til 3.646 kr. i 2024 (+21347 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 4 | +3820 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.583 | 7.410 | 7.701 | 7.440 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 18.733 | 19.283 | 21.839 | 21.702 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.552.921 kr. i 2021 til 7.736.975 kr. i 2024 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.553 | 5.731 | 6.674 | 7.737 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 12.266.873 kr. i 2021 til 11.954.262 kr. i 2024 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.267 | 11.673 | 13.315 | 11.954 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.552.808 kr. i 2021 til 1.270.370 kr. i 2024 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.553 | 1.484 | 1.248 | 1.270 | +2 % | |
| Passiver i alt | 18.733 | 19.283 | 21.839 | 21.702 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted