Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Margrethevej 49, 4070 Kirke Hyllinge · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 85,6 % | -2,8 % | 29,5 % | -12,7 % | -0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 946,2 % | 119,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 90,7 % | 98,2 % | 98,7 % | 89,4 % | 16,5 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 94,4 % | -2,9 % | 29,9 % | -14,2 % | -5,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,7 % | 98,2 % | 98,7 % | 89,4 % | 16,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,3 % | 1,8 % | 1,3 % | 10,6 % | 83,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 68 % | 178,1 % | 156,1 % | 17,4 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.625 kr. i 2021 til -23.499 kr. i 2024 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -12 | -11 | -23 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -23.499 kr. i 2024 til 7.750 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -23 | 8 | +133 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 539.375 kr. i 2021 til -16.569 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | -13 | 189 | -63 | -17 | +74 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 539.375 kr. i 2021 til -16.569 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | -13 | 189 | -63 | -17 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 40.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 14 | 13 | 9 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 590 | 412 | 602 | 501 | 1.796 | +258 % | |
| Aktiver i alt | 630 | 452 | 642 | 501 | 1.796 | +258 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 571.205 kr. i 2021 til 296.387 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 571 | 444 | 633 | 448 | 296 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 58.795 kr. i 2021 til 1.499.292 kr. i 2025 (+2450 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 8 | 8 | 53 | 1.499 | +2732 % | |
| Passiver i alt | 630 | 452 | 642 | 501 | 1.796 | +258 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kirke Hyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.