Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vorregårdsparken 81, 8410 Rønde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,3 % | 13,2 % | 4,2 % | 5,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 80,8 % | 119,7 % | 128,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 5,5 % | 17,8 % | 19,8 % | 23,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 115,7 % | 73,8 % | 21,1 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 272.093 kr. | 702.807 kr. | 310.033 kr. | 385.862 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 5,5 % | 17,8 % | 19,8 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 94,5 % | 82,2 % | 80,2 % | 76,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 5,7 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.584.981 kr. i 2021 til 5.239.991 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.585 | 4.635 | 5.639 | 4.742 | 5.240 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.730.678 kr. i 2021 til 4.828.971 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.731 | 4.363 | 4.936 | 4.410 | 4.829 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -329.383 kr. i 2021 til 348.814 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -329 | 195 | 636 | 264 | 349 | +32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -349.307 kr. i 2021 til 303.761 kr. i 2025 (+187 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -349 | 184 | 574 | 209 | 304 | +45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -311.794 kr. i 2021 til 222.905 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -312 | 180 | 437 | 158 | 223 | +41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.494 | 1.416 | 1.380 | 1.377 | 1.340 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 15 | 16 | 16 | 17 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.494 | 1.432 | 1.396 | 1.393 | 1.357 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.997 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 128 | 0 | 0 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.868 | – | 1.927 | 2.392 | 2.807 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 3.362 | 2.838 | 3.323 | 3.785 | 4.164 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -24.365 kr. i 2021 til 973.802 kr. i 2025 (+4097 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | 155 | 593 | 751 | 974 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 549.228 kr. i 2021 til 1.012.368 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 549 | 416 | 344 | 1.022 | 1.012 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.837.064 kr. i 2021 til 2.177.642 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.837 | 2.260 | 2.386 | 1.999 | 2.178 | +9 % | |
| Passiver i alt | 3.362 | 2.838 | 3.323 | 3.785 | 4.164 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 9 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 10 | 12 | 9 | 10 | +11 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs