God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tømmerupvej 94, 2770 Kastrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,6 % | 15,7 % | 9,1 % | 14,1 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 258,4 % | 233 % | 209,9 % | 194,5 % | 190,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,1 % | 60,2 % | 56 % | 51,5 % | 51,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,5 % | 26,1 % | 16,3 % | 27,3 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.418.486 kr. | 2.065.813 kr. | 1.250.855 kr. | 1.964.611 kr. | 416.050 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,1 % | 60,2 % | 56 % | 51,5 % | 51,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,9 % | 39,8 % | 44 % | 48,5 % | 48,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 97 % | 105,2 % | 64,6 % | 36,7 % | 36,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 9.924.239 kr. i 2022 til 9.798.000 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.924 | 11.040 | 10.637 | 12.055 | 9.798 | −19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 8.505.753 kr. i 2022 til 9.381.950 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.506 | 8.974 | 9.386 | 10.091 | 9.382 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.198.155 kr. i 2022 til 232.939 kr. i 2026 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.198 | 1.839 | 988 | 1.725 | 233 | −86 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.168.862 kr. i 2022 til 227.154 kr. i 2026 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.169 | 1.816 | 984 | 1.766 | 227 | −87 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 906.115 kr. i 2022 til 175.615 kr. i 2026 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 906 | 1.409 | 755 | 1.369 | 176 | −87 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 617 | 648 | 640 | 495 | 403 | −19 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 54 | 190 | +251 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 617 | 648 | 640 | 549 | 593 | +8 % | |
| Varebeholdninger | 715 | 527 | 664 | 546 | 663 | +21 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.978.617 kr. i 2022 til 1.256.287 kr. i 2026 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.979 | 3.753 | 2.350 | 1.736 | 1.256 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.932 | 8.307 | 7.645 | 9.188 | 6.509 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 8.549 | 8.954 | 8.285 | 9.737 | 7.102 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.479.766 kr. i 2022 til 3.688.312 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.480 | 5.389 | 4.643 | 5.013 | 3.688 | −26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.069.516 kr. i 2022 til 3.414.034 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.070 | 3.566 | 3.641 | 4.724 | 3.414 | −28 % | |
| Passiver i alt | 8.549 | 8.954 | 8.285 | 9.737 | 7.102 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 21 kr. i 2022 til 18 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 21 | 22 | 21 | 18 | −14 % | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby