Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kundbyvej 36, 4520 Svinninge · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 731,9 | 1.411,8 | 34,9 | 829,6 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1 % | -3,1 % | 47,7 % | 3,6 % | 26 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,4 % | 96,3 % | 228,2 % | 146,2 % | 208 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 0,1 % | -2,8 % | 45,5 % | 32,2 % | 45,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 732 % | 108,7 % | 105 % | 11,3 % | 57,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 43.703 kr. | -27.016 kr. | 1.698.515 kr. | 185.637 kr. | 1.373.069 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,1 % | -2,8 % | 45,5 % | 32,2 % | 45,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,9 % | 102,8 % | 54,5 % | 67,8 % | 54,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 67,8 % | 28,6 % | 53,9 % | 4,9 % | 96,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.083.465 kr. i 2021 til 13.526.435 kr. i 2025 (+231 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.083 | 5.907 | 4.629 | 6.564 | 13.526 | +106 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 12.153 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 38.124 kr. i 2021 til 1.357.245 kr. i 2025 (+3460 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | -31 | 1.566 | 178 | 1.357 | +664 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 32.057 kr. i 2021 til 1.284.922 kr. i 2025 (+3908 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | -39 | 956 | 139 | 1.285 | +825 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 23.079 kr. i 2021 til 993.889 kr. i 2025 (+4206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | -39 | 756 | 92 | 994 | +985 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 17 | 13 | 0 | 71 | 55 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 17 | 13 | 0 | 71 | 55 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.632.825 kr. i 2021 til 1.753.549 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.633 | 374 | 374 | 81 | 1.754 | +2052 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.395 | 1.263 | 1.583 | 2.448 | 3.770 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 2.411 | 1.275 | 1.583 | 2.519 | 3.825 | +52 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.153 kr. i 2021 til 1.737.130 kr. i 2025 (+54995 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | -36 | 720 | 811 | 1.737 | +114 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 169.642 kr. i 2023 til 275.598 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 170 | 34 | 276 | +717 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.408.205 kr. i 2021 til 1.812.066 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.408 | 1.311 | 694 | 1.674 | 1.812 | +8 % | |
| Passiver i alt | 2.411 | 1.275 | 1.583 | 2.519 | 3.825 | +52 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 15 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 15 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svinninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk