Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Holmenevej 26, 3140 Ålsgårde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 0,8 | 2 | 0,9 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -16,1 % | -19,7 % | 34,9 % | -1,7 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 316,7 % | 158,8 % | 358,6 % | 207 % | 563,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,6 % | 37,6 % | 76,4 % | 56,7 % | 83,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -22,9 % | -52,5 % | 45,6 % | -2,9 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -93.932 kr. | -156.160 kr. | 282.566 kr. | -2.254 kr. | 90.874 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,6 % | 37,6 % | 76,4 % | 56,7 % | 83,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,4 % | 62,4 % | 23,6 % | 43,3 % | 16,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 87,6 % | 63,3 % | 321,5 % | 186,6 % | 554,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 692.102 kr. i 2021 til 268.244 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 692 | 689 | 536 | 180 | 268 | +49 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 786.034 kr. i 2021 til 177.370 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 786 | 845 | 250 | 182 | 177 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -103.905 kr. i 2021 til 77.758 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -104 | -161 | 268 | -15 | 78 | +606 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -107.887 kr. i 2021 til 76.772 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -108 | -165 | 265 | -16 | 77 | +570 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -85.649 kr. i 2021 til 59.409 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -86 | -129 | 206 | -13 | 59 | +559 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 36 | 6 | 93 | 80 | 66 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 36 | 6 | 93 | 80 | 66 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 136.856 kr. i 2021 til 522.040 kr. i 2025 (+281 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 137 | 258 | 447 | 627 | 522 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 495 | 648 | 499 | 696 | 531 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 531 | 654 | 591 | 775 | 597 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 374.765 kr. i 2021 til 498.631 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 375 | 246 | 452 | 439 | 499 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 156.175 kr. i 2021 til 94.215 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 408 | 139 | 336 | 94 | −72 % | |
| Passiver i alt | 531 | 654 | 591 | 775 | 597 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ålsgårde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør