Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sct Cathrine Vej 10, 9800 Hjørring · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -1,3 | 1,5 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -9,7 % | 16,2 % | 28,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 5 % | 47,4 % | 29,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | -36 % | -1,9 % | 26,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 27,1 % | -867,4 % | 105,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -12.424 kr. | 129.266 kr. | 316.085 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -36 % | -1,9 % | 26,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 136 % | 101,9 % | 73,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3,9 % | 29,7 % | 25,4 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -58.950 kr. i 2021 til 1.152.840 kr. i 2025 (+2056 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -48 | -12 | 354 | 1.153 | +225 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 225.030 kr. i 2024 til 836.755 kr. i 2025 (+272 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 225 | 837 | +272 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -22.084 kr. i 2023 til 295.824 kr. i 2025 (+1440 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -22 | 119 | 296 | +149 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -59.035 kr. i 2021 til 295.862 kr. i 2025 (+601 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -65 | -39 | 97 | 296 | +205 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -59.133 kr. i 2021 til 230.342 kr. i 2025 (+490 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -65 | -31 | 104 | 230 | +122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 261 | 309 | 300 | 331 | 647 | +95 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 261 | 309 | 300 | 331 | 647 | +95 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 767 kr. i 2021 til 147.283 kr. i 2025 (+19102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 33 | 17 | 194 | 147 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7 | 35 | 22 | 309 | 171 | −45 % | |
| Aktiver i alt | 268 | 345 | 322 | 641 | 818 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -19.133 kr. i 2021 til 218.377 kr. i 2025 (+1241 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -84 | -116 | -12 | 218 | +1925 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 286.875 kr. i 2021 til 580.020 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 287 | 426 | 437 | 653 | 580 | −11 % | |
| Passiver i alt | 268 | 345 | 322 | 641 | 818 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2024 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 1 | 2 | +100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring