Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Værkstedvej 42, 2500 Valby · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,5 | 0,5 | 1,5 | 7,3 | 9,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -7,7 % | -4,8 % | -1,4 % | 2,7 % | 8,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,4 % | 8,5 % | 9,3 % | 14,9 % | 30,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -10,4 % | -15,3 % | -16,8 % | -13,8 % | -2,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 74,1 % | 31,5 % | 8,4 % | -19,7 % | -283,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -69.868 kr. | -29.541 kr. | 66.496 kr. | 275.070 kr. | 383.388 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -10,4 % | -15,3 % | -16,8 % | -13,8 % | -2,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 110,4 % | 115,3 % | 116,8 % | 113,8 % | 102,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,2 % | 1,1 % | 1,4 % | 2,3 % | 9 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 103.527 kr. i 2021 til 383.389 kr. i 2025 (+270 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 74 | 86 | 275 | 383 | +39 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 173.396 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | 104 | 20 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -107.528 kr. i 2021 til 343.062 kr. i 2025 (+419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -108 | -67 | 29 | 237 | 343 | +45 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -186.494 kr. i 2021 til 248.328 kr. i 2025 (+233 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -186 | -114 | -31 | 66 | 248 | +277 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -145.471 kr. i 2021 til 193.029 kr. i 2025 (+233 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -145 | -90 | -26 | 52 | 193 | +275 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.798 | 1.761 | 1.723 | 1.685 | 1.839 | +9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.798 | 1.761 | 1.723 | 1.685 | 1.839 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 14.452 kr. i 2021 til 157.699 kr. i 2025 (+991 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 16 | 21 | 33 | 158 | +384 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 91 | 118 | 139 | 214 | 527 | +147 % | |
| Aktiver i alt | 1.889 | 1.878 | 1.862 | 1.899 | 2.367 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -196.387 kr. i 2021 til -68.178 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -196 | -287 | -313 | -261 | -68 | +74 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 849.051 kr. i 2021 til 682.138 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 849 | 776 | 690 | 726 | 682 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.236.828 kr. i 2021 til 1.752.704 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.237 | 1.390 | 1.484 | 1.434 | 1.753 | +22 % | |
| Passiver i alt | 1.889 | 1.878 | 1.862 | 1.899 | 2.367 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København