God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Revvej 87, 4220 Korsør · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 0,6 | 1,5 | 1,2 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 26,6 % | -28,9 % | 24,1 % | 4,9 % | -12,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 243,3 % | 191,1 % | 422,2 % | 212,3 % | 552,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60 % | 61,2 % | 81,9 % | 60,4 % | 87,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,4 % | -47,2 % | 29,4 % | 8,2 % | -14 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 233.133 kr. | -149.058 kr. | 146.908 kr. | 43.018 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 60 % | 61,2 % | 81,9 % | 60,4 % | 87,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40 % | 38,8 % | 18,1 % | 39,6 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 201 % | 157,3 % | 336,3 % | 172,7 % | 456,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 541.506 kr. i 2021 til 169.370 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 542 | 263 | 408 | 327 | 169 | −48 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 308.373 kr. i 2021 til 232.312 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | 412 | 262 | 284 | 232 | −18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 227.633 kr. i 2021 til -62.942 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 228 | -155 | 143 | 43 | -63 | −246 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 222.902 kr. i 2021 til -62.917 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 223 | -158 | 141 | 43 | -63 | −245 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 172.099 kr. i 2021 til -49.794 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 172 | -124 | 110 | 33 | -50 | −250 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9 | 4 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7 | 107 | 107 | 107 | 121 | +12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 17 | 111 | 107 | 107 | 121 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 520.810 kr. i 2021 til 238.494 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 521 | 263 | 278 | 460 | 238 | −48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 631 | 320 | 348 | 566 | 289 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 647 | 431 | 456 | 673 | 409 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 387.980 kr. i 2021 til 356.819 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 388 | 263 | 373 | 407 | 357 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 259.163 kr. i 2021 til 52.220 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 259 | 167 | 83 | 266 | 52 | −80 % | |
| Passiver i alt | 647 | 431 | 456 | 673 | 409 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Korsør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse